"Здравей, здраве" в Стара Загора

На 12.10. 2025г. ученически клуб "Млади творци" участва в осмото издание на фестивала "Здравей, здраве" в Стара Загора. Събитието предложи богата програма и много възможности за творчество, които децата посрещнаха с голям ентусиазъм и любопитство.
Те се включиха активно в разнообразни дейности както в младежката зона, така и в детския кът на фестивала, като с голямо вълнение участваха в:
Работилница с царевична шума – креативни занимания с естествени материали
Глаголица – писане с перо – пътешествие в света на древната българска писменост
Ателие „Магията на камъните“ – рисуване на камъче с разказ за неговата историята
Оцветяване на гипсови фигурки – творческа изява и забавление
Еуфорията и вдъхновението бяха осезаеми – един незабравим ден, изпълнен с творчество, усмивки и нови открития!