Учениците от клуб „Българознайко“ от 2.а клас, в РИМ - Стара Загора
Публикуван на:
Последна редакция:

1 от 5
Един от най-добрите начини да се потопиш в историята, изкуството и културата е да
посетиш музей. Това направиха и учениците от клуб „Българознайко“ от 2.а клас, които
посетиха РИМ - Стара Загора. Посещението бе придружено с интересна беседа, която
ги запозна с богатата и стара история на града. Учениците научиха любопитни факти за
Стара Загора, преминаха по напълно автентична римска улица и влязоха в ролята на
майстори на мозайки като подредиха цветни камъчета по схема.
Това бе едно приятно преживяване, което събуди любопитството им за нови знания.