Ученици от втори и четвърти клас поднесоха цветя пред барелефа на своя патрон в сградата на Община Стара Загора
Публикуван на:
Последна редакция:

1 от 5
Учениците от 2.a клас ( с учители Денка Иванова и Минка Гочева), 2.б клас ( с учители Яна Тенева), 4.д клас ( с учител Йорданка Михалева) и 4.в ( с учител Маруся Колева) положиха цветя пред барелефа на Петко Славейков – не само уважаван творец, но и кмет на Стара Загора. Инициативата е част от традиционните Славейкови дни, които училището провежда в чест на своя патрон.
Заместник-кметът Надежда Чакърова и секретарят Николай Диков, в ролята си на домакини, изразиха своето възхищение от интереса на учениците към личността и делото на Петко Славейков.