Ученици от клуб "Програмиране на игри" проведоха беседа за безопасността в интернет
Публикуван на:
Последна редакция:

1 от 4
По повод Международния ден за безопасен интернет ученици от клуб "Програмиране на игри" (ЗИ) посетиха третокласниците от 3.Б и 3.Д клас в часовете по компютърно моделиране и информационни технологии. Те проведоха увлекателна беседа, в която обсъдиха основните рискове в онлайн пространството и начините за защита. Малките ученици научиха как да разпознават опасностите в интернет, как да се предпазват и към кого да се обръщат при съмнение за риск. Срещата премина с голям интерес и активност от страна на децата, които задаваха въпроси и споделяха своя опит.
Инициативата насърчава дигиталната грамотност и безопасното поведение в интернет.