Среща с традициите на Коледа и Нова година
Публикуван на:
Последна редакция:

1 от 2
Учениците от 4.д ГЦОУД имаха емоционална среща с д-р Стефка Димова, баба на
Елени Йоанниду, която гостува на групата, за да сподели вълнуващи спомени за Коледа
и Нова година от нейното детство. С топлота и усмивка тя разказа на своите малки
слушатели за атмосферата на тези светли дни, за обичаите и за значението на
празниците за хората.
Децата слушаха с огромен интерес, задаваха въпроси и с любопитство сравняваха
историята с днешните празнични традиции. Срещата помогна на учениците да осъзнаят
колко важни са семейните ценности и приемствеността между поколенията.
Сърдечно благодарим на д-р Димова за споделените спомени! Пожелаваме й здраве и
още вълнуващи срещи с любознателните ученици!