Поетичен рецитал „Благослов за България“

Поетичен рецитал „Благослов за България“ ученици от 5.клас посветиха на
Националния празник 3 март. На музикален фон от космическата песен
„Излел е Дельо хайдутин“ и незабравимата „Моя страна, моя България“
звучаха стихове от Христо Ботев, Георги Джагаров и от съвременни поети.
Вълненията на петокласниците сподели господин Николай Диков,
секретар на Община Стара Загора. В обръщението си официалният гост
изрази благодарност за артистичното изпълнение и отправи думи,
призоваващи да обичаме и ценим красотите на България.
В своето обръщение към учениците госпожа Желязкова, директор на II ОУ,
отправи посланието да почитаме историята и да бъдем достойни
наследници на славните българи.
На тържеството, посветено на 148-мата годишнина от Освобождението на
България, възпитаниците на училището припомниха, че трети март е денят
на нашето национално достойнство. Датата, която събира в себе си болката
от миналото и надеждата за бъдещето.