Първи ноември - Ден на народните будители

В навечерието на Първи ноември - Ден на народните будители, ученици от седми клас разказаха за видни старозагорски просветители от епохата на Възраждането. Потопиха ни в атмосферата на нашия град преди Освобождението - български училища и печатни издания,получавани тук.Припомниха ни огромната роля на три книги за въздигането на българина в тъмните години на робството: "История славянобългарска" на Паисий Хилендарски, "Рибният буквар" на Петър Берон и "Горски пътник" на Георги Раковски. Събитието завърши с възрожденската песен "Къде си, вярна ти любов народна".Гости на тържеството бяха г-жа Иванка Сотирова - Омбудсман на Стара Загора и г-жа Милена Желязкова - Директор на Второ основно училище "П.Р.Славейков". По повод на празника училището получи подарък от три книги, свързани с историята на града ни. Помним своя род, език и история!