Официална церемония по награждаване на участниците в VIII издание на Националния конкурс „Ще обичам аз от сърце таз земя и тоз народ"

Официална церемония по награждаване на участниците в VIII издание на Националния конкурс „Ще обичам аз от сърце таз земя и тоз народ"
На 30 май в актовата зала на Второ основно училище се състоя официалната церемония по награждаване на 64 отличени ученици в конкурса. Във фоайето на училището бяха представени две изложби с рисунки и фотографии на талантливи участници.
При изключителен интерес и препълнена зала се състоя награждаването. Участници, ръководители, родители от всички краища на страната, гости от Община Стара Загора и общественици присъстваха на събитието, станало емблематично в културния живот на училището. Поздрав към присъстващите отправи директорът на Второ основно училище Милена Желязкова и благодари на всички участници за творческите успехи в областта на литературата, изобразителното изкуство и съвременните дигитални средства.
За настроението на гостите се погрижиха Подготвителната група с танцови изпълнения, прекрасните сестри Иванина Денева от 7б клас и Катерина Денева от 2б клас с български народни песни, Снежина Маринова и Кристиан Желев с танц "Ча-ча-ча", Мария и Преслава Борисови и София Пенева с народния танц ръченица, Вокална група „Славейчета“ при Второ основно училище. Емблематичните стихове „Ще обичам аз от сърце таз земя и тоз народ“ отекнаха за пореден път. Тържествената церемония се огласи от химна на Второ ОУ - „Татковина” и зареди със силата на първите просветители, за да напомни, че България ще остане територия на духовност и светлина. Конкурсът „Ще обичам аз от сърце таз земя и тоз народ“ се организира за осма поредна година, а за шести път е част от Националния календар на МОН за изяви по интереси на деца и ученици. Нестихващият интерес към конкурса е знак, че младите хора успяват да вложат своя талант в хуманните послания на общественика, писател и фолклорист Петко Славейков.