Официална церемония по награждаване на участниците в IX издание на Националния конкурс „Ще обичам аз от сърце таз земя и тоз народ!“

На 29 май в актовата зала на Второ основно училище се състоя официална церемония по награждаване на 61 отличени ученици от 28 области на България в Националния конкурс „Ще обичам аз от сърце таз земя и тоз народ!“. Участниците се състезаваха в четири категории по темата „Моята България - културни феномени и природни забележителности”.
Второ ОУ „П. Р. Славейков“ организира конкурса за девета поредна година със съдействието на РУО - Стара Загора и Община Стара Загора. Конкурсът е включен в Националния календар за изяви по интереси на децата и учениците.
Домакините представиха две изложби с рисунки и фотографии на талантливи участници. Официални гости на събитието бяха видни общественици и представители на държавни, културни и образователни институции: Иванка Сотирова, обществен посредник на Община Ст. Загора, Станимира Димитрова - началник отдел „Образование и младежки дейности” в Община Стара Загора, доц. д-р Генчо Вълчев - декан на Педагогическия факултет при Тракийски университет, доц. д-р Мария Темникова - преподавател в катедра Предучилищна и начална училищна педагогика при Тракийски университет, проф. д.н. Николай Цанков - зам.-ректор по качество, акредитация и следдипломна квалификация при Тракийски университет, Деяна Димитрова - директор на Професионална гимназия по компютърни науки и математически анализ „Професор Минко Балкански”, Магдалена Ралчева - директор на международния филмов фестивал „Златната липа” и филмов режисьор, Станимир Стоянов - български анализатор, предприемач и меценат, собственик на вестник „Национална бизнес поща“, Иван Желязков - старши учител по български език и литература в Професионална гимназия по компютърни науки и математически анализ „Професор Минко Балкански”.
Поздрав към присъстващите отправи директорът на Второ основно училище Милена Желязкова и благодари на всички участници за творческите успехи в областта на литературата, изобразителното изкуство и съвременните дигитални средства.
На финалната церемония децата от подготвителна група - Адриан Христов и Виктория Недялкова - звънко римуваха стихове на преклонение пред родината, третокласничката Симона Славова изпя народна песен, а сестрите Мария и Преслава Борисови от втори клас играха под ритъма на фолклорния танц. Тържеството се огласи от химна на Второ ОУ - „Татковина”, изпълнен от вокална група „Славейчета” при Второ ОУ. Музиката, танцът, песента и словото за родината утвърдиха посланието на конкурса - България е не само територия, а емоция и смисъл, наш общ дом.