„Нашата сила, нашата планета“ – изборът е в нашите ръце!

С много вдъхновение, старание и емоция учениците от 3. г клас на Второ ОУ „П. Р. Славейков“ създадоха своя впечатляващ екопроект. Под ръководството на своя учител Мария Костова, те изработиха две полукълба на Земята чрез техниката папиемаше – символ на избора, който всеки от нас прави всеки ден.
Едното полукълбо оживя като свят на чиста природа, зелени дървета, животни, чиста вода и устойчиви енергийни източници. Другото – мрачно и замърсено, показва последствията от човешката небрежност – отпадъци, пожари, изсечени гори и замърсен въздух.
С много ентусиазъм и вълнение третокласниците сглобиха и подредиха своя проект, а в часа на класа обсъдиха колко важна е грижата за нашата планета. Те разбраха, че бъдещето зависи от личния избор на всеки един от нас – дали ще бъдем част от проблема, или ще се превърнем в герои за Земята.
Нека заедно изберем: „Отпадък или герой!“