Международен ден на Земята
Публикуван на:
Последна редакция:

1 от 4
В седмицата на международния ден на Земята, учениците от клуб "Сръчни ръчички", проведоха занимание на тема „Земята – моят дом“. Научиха , защо нашата планета е толкова уникална – с планини, морета, гори и безброй животни⛰️. Обсъждаха защо е важно да пазим природата чиста и как можем да се грижим за нея. Споделиха идеи как можем да ѝ помогнем да остане красива и чиста – като изхвърляме отпадъците разделно, пестим вода и електричество, засаждаме дръвчета.♻️
Най-вълнуващата част от деня беше изработването на специални картички с послание към Земята. В центъра на всяка картичка грееше сърце, което светеше – символ на любовта и грижата, които всеки човек трябва да носи към своята планета.❤️