Гимназиада 2025

Зам. министърът на младежта и спорта Стоян Андонов изпрати българските участници на Гимназиада 2025. Събитието ще се проведе в периода 4 – 14 април в Златибор, Сърбия. Пет училищни отбора ще представят страната ни в спортовете лека атлетика, тенис на маса и бадминтон. Отборът по бадминтон (момичета) на Второ основно училище "П. Р. Славейков" - Стара Загора ще бъде представен от Калина Косева 6В, Ралица Костадинова 7Б, Анастасия Хаджиангелова 7А и Елица Божилова от ППМГ "Гео Милев" - Стара Загора, водени от треноьора Нанко Чорчопов от СК „Бадминтон – Стара Загора“.
„Вярвам, че ще се представите успешно. Покажете най-доброто от себе си, но не забравяйте и да се забавлявате. Пожелавам Ви много победи и поводи за радост“, каза зам. министър Андонов и връчи на учениците българския трибагреник.
Успех момичета!