Еразъм+ 2025

Нашите учители с вдъхновение от Испания!
В периода 7–11 април 2025 г. педагогически специалисти от Второ ОУ „Петко Р. Славейков“, гр. Стара Загора, взеха участие в мобилност по програма Еразъм+ в град Сарагоса, Испания.
Темата на обучението беше „Надграждане на педагогическите компетенции: възможност за запознаване с европейската училищна система“.
Нашите учители посетиха образователни институции, включително Монтесори училище и центрове за работа с деца със специални образователни потребности, обмениха опит с испански и френски колеги, запознаха се с добри практики и иновативни методи на преподаване.
Мобилността допринесе за развитието на езиковите, дигиталните и професионалните им умения, които ще бъдат внедрени в учебния процес с цел още по-ефективно и вдъхновяващо обучение за нашите ученици!