Чисти училища за светло бъдеще на Клет

Днес дворът на 2.ОУ „П. Р. Славейков“ – гр. Стара Загора стана по-зелен!
По идея на учителите по английски език в начален етап Антония Чакърова и Марияна Стоева, като част от инициативата на Клет България „Чисти училища за светло бъдеще“, в училищния двор беше засадено дърво ясен.
В засаждането активно се включи г-жа Валя Михайлова – учител ЦДО, която заедно с учениците помогна това красиво дръвче да намери своето място в училищния двор.
Ясенът е едно от най-внушителните широколистни дървета в Европа. В българската култура той се възприема като дърво на справедливостта и знанието, а със своята стройна форма е символ на сила, устойчивост и мъдрост.
Надяваме се това дърво да расте заедно с нашите деца – силно, красиво и изпълнено с живот!
Благодарим за прекрасната инициатива и възможността заедно да направим училищната среда по-зелена и уютна.