24 май - Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност

24 май е празник, какъвто нямат другите народи по света.
Празник, който ни дава право да се гордеем, че
„и ний сме дали нещо на света
и на вси славяни книги да четат”
Ученици, учители, родители почетоха заедно 24 май - Деня на
светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и
култура и на славянската книжовност. Поздрав към всички
присъстващи отправиха децата от подготвителна група с
ръководител г-жа Магдалена Славова, ученички от IIв клас с класен
ръководител г-жа Галя Дянкова и вокална група „Славейчета” с
ръководител г-н Евгений Георгиев.
Г-жа Милена Желязкова – директор на училището, връчи
грамоти и награди на 25 ученици със значими постижения в
различни конкурси, олимпиади, състезания, с което допринасят за
утвърждаване на авторитета на Второ основно училище през 2024-
2025 учебна година.
Тържествено и много емоционално прозвуча химнът, посветен
на Кирил и Методий, „Върви, народе възродени”, като поздрав към
всички – Честит празник на духовността!